wideokonferencje – najlepsze narzędzia

Wideokonferencje można przeprowadzać za pomocą wielu systemów. Niezależnie od jakości użytych komponentów ułatwiają pracę. Dlatego zaprezentujemy kilka najbardziej popularnych.

SYSTEMY TELE-WIDEOKONFERENCYJNE SZEROKIEGO ZASTOSOWANIA.

wideokonferencje potrzebują narzędzi. URZĄDZENIA TYPU HID (HUMAN INTERFACE DEVICE) PODŁĄCZANE PRZEZ PORT USB, LUB TAK ZWANE BYOD (BRING YOUR OWN DEVICE) OBSŁUGUJĄCE WIELE APLIKACJI SYSTEMÓW WIDEOKONFERENCYJNYCH

cisco WIDEOKONFERENCJE

Jednym z najbardziej znanych producentów systemów wideokonferencyjnych jest bez wątpienia amerykańska firma CISCO. Na przykład Cisco Room USB oraz Root Kit mini wyposażone są w obudowę typu soundbar z wbudowanymi głośnikami 24 Watt i mikrofonami typu beamforming. Umożliwiają również automatyczne kadrowanie obrazu osoby aktywnie zabierającej głos. Ponadto obsługują protokoły H323/SIP (Session Initiation Protocol).
Szerokokątna (120 stopni) kamera pracująca w rozdzielczości 4K FullHD idealne nadaje się do Huddle room’ów i sal konferencyjnych do 8 osób. Ponadto podłączenie
do komputera odbywa się za pomocą kabla USB A/C.

polycom WIDEOKONFERENCJE

POLYCOM to kolejna amerykańska firma. Zaczynali od telefonów konferencyjnych
i systemów konferencji audio. Ich Studio / Trio 8800 składa się z obudowy typu soundbar posiadającej wbudowane mikrofony beamforming wraz z głośnikami.
W odróżnieniu od CISCO nie obsługują protokołów H323/SIP.
Podobnie kamera do 4K/1080p o kącie widzenia 120 stopni jest w stanie automatycznie śledzić osobę, która aktywnie zabiera głos. Działa w pomieszczeniach do 25 m2,
a do komputera jest podłączany za pomocą kabla USB A.

biznesmen biorący udział w wideokonferencji

Logitech WIDEOKONFERENCJE

Szwajcarski LOGITECH coraz mocniej zaznacza swą obecność na rynku profesjonalnych systemów komunikacji online. Dlatego ich MEETUP posiada obudowę typu soundbar zawierającą głośnikami i trójwiązkowy mikrofon. Kamera z szerokim kątem obejmująca
do 8 osób lub 25 m2 pomieszczenia. Kadrowanie obrazu tylko manualne za pomocą pilota. Podłączanie do komputera za pomocą kabla USB A. Wideokonferencje bez kłopotów.

Podsumowując systemy Rally/Rally + posiadają kamerę konferencyjną PTZ z 15 krotnym zoomem optycznym, głośnik typu soundbar oraz mikrofon nablatowy. Kadrowanie obrazu odbywa się manualne za pomocą pilota. Kamera do 4K/1080p obrotowa.
Przede wszystkim systemy te nadają się do większych sal konferencyjnych i spotkań powyżej 8 osób.
Wersja + oznacza zestaw poszerzony o dodatkowy głośnik i mikrofon nablatowy. Podłączenie za pomocą kabla USB A.

ZARÓWNO MEETUP JAK I RALLY/RALLY + NIE OBSŁUGUJĄ PROTOKOŁÓW H323/SIP

System VC200 pochodzącej z Chin firmy YEALINK zawiera soundbar z wbudowanym mikrofonem i kamerą (bez głośników). Ponadto kamerę do 4K/1080p o kącie widzenia
103 stopni może obsługiwać sale konferencyjne do 6 osób lub 20 m2. Ponadto podłączenie do komputera odbywa się za pomocą bezprzewodowego adaptera USB.
VC200 również nie obsługuje protokołów H323/SIP. Wideokonferencje na znośnym poziomie.

grupa ludzi bierze udział w wideokonferencji

urządzenia

URZĄDZENIA DEDYKOWANE DLA KLIENTA WIDEOKONFERENCYJNEGO
Z KODEKIEM WIDEOKONFERENCYJNYM

Cisco (Webex)

 • RoomKit Mini, Room Kit, Speaker Track, Precision 60, room Kit Plus
 • Do wyboru jeden z w/w zestawów typu soundbar lub kodek wideokonferencyjny obsługujący protokół H323/SIP
  z profesjonalną kamerą PTZ również w wersji z systemem SpeakerTrack.
 • Obsługa za pomocą tabletu dotykowego. Pozwala również na parowanie urządzeń typu laptop przy użyciu ultradźwięków w celu szybkiego i nie skomplikowanego łączenia komputera z kodekiem wideokonferencyjnym.
 • Licencja Cisco Webex umożliwia wdzwonienie się z dowolnej aplikacji
  jak i przez WWW.
 • Zestawy CISCO do dużych sal konferencyjnych wymagają zewnętrznego zestawu nagłaśniającego i mikrofonowego.

Polycom

 • (Real Connect) G7500/ X50/ Group / Eagleeye Director II/ Studio X50,X30/ Trio8800
 • Do wyboru jeden z zestawów typu soundbar z dodatkowym tabletem do sterowania połączeniem wideokonferencyjnym lub Kamera typu PTZ z 12 krotnym zoomem optycznym, ponadto kodek działający w protokole H323/SIP.
 • Za pomocą zestawu Trio 8800 (SpeakerPhone) z przystawką Visual+ możliwe jest łączenie klienta Zoom z innymi aplikacjami klientów. Dostępne są również dodatkowe rozszerzenia.
 • Rozwiązania do dużych sal konferencyjnych także w tym przypadku wymagają zewnętrznego zestawu nagłaśniającego i mikrofonowego.

LOGITECH MEETUP + TAP

 • ( MSTeams lub Google Hangout lub Zoom ) Meetup + TAP
 • Obudowa typu soundbar z wbudowanymi głośnikami i mikrofonem z trzema wiązkami, kadrowanie obrazu manualne za pomocą pilota.
 • Obsługa protokołów H323/SIP – Nie. Jednak kamera do 4K/1080p szreokokątna 120 stopni, sale konferencyjne do 8 osób lub 25 m2. Podłączenie do komputera
  za pomocą kabla USB A.
 • W zestawie podobnie tablet sterujący i mini PC skonfigurowany do działania
  z systemami MSTeams, Google Hangout, Zoom. Do wyboru otrzymujcie Państwo jeden z nich.

LOGITECH RALLY/RALLY+ + TAP

 • ( MSTeams lub Google Hangout lub Zoom )
 • Kamera typu PTZ z 15 krotnym zoomem optycznym, głośnik typu soundbar oraz mikrofonem nablatowym.
 • Kadrowanie obrazu manualne za pomocą pilota. Kamera do 4K/1080p obrotowa. Idealne zastosowanie do większych sal konferencyjnych powyżej 8 osób. Wersja + oznacza zestaw zwiększony o dodatkowy głośnik i mikrofon nablatowy.
 • Obsługa protokołów H323/Sip – Nie.
 • Ponadto w zestawie tablet sterujący i mini PC skonfigurowany do działania
  z systemami MSTeams, Google Hangout czy Zoomdo. Wraz z pakietem otrzymujecie Państwo jeden z nich.
w wirtualnym biurze osoba prowadzi wideokonferencje

CZY TO ZESTAWIENIE BYŁO POMOCNE?

Jeśli zastanawiacie się Państwo czy wprowadzić wideokonferencje do swojej firmy,
to zdecydowanie mówimy tak. Sprawią, że firma zacznie być postrzegana jako nowoczesna, otwarta na potrzeby klientów/kontrahentów. Po prostu profesjonalna.

Podsumowując, w razie wątpliwości czy temat „zażre”, zawsze można przeprowadzić darmowe testy. W niniejszym tekście staraliśmy się przedstawić Państwu kilka opcji spomiędzy których moglibyście wybierać.

Podsumowując, jeżeli potrzebujecie Państwo dokładniejszych informacji lub pomocy
w dokonaniu takiego systemu do obsługi wideokonferencji, który najbardziej będzie odpowiadał Państwa potrzebom, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Nasi integratorzy podzielą się z Państwem swoja profesjonalną wiedzą i oczywiście pomogą dokonać wyboru. A nawet wybrany system zainstalować w Państwa firmie.

Total
0
Shares
Podobne Posty