Tryb Speaker Framing – Wideokonferencja

Tryb Speaker Framing to funkcja dostępna w niektórych zaawansowanych systemach wideokonferencyjnych. Jej głównym celem jest automatyczne identyfikowanie osoby,…

Tryb Speaker Framing to funkcja dostępna w niektórych zaawansowanych systemach wideokonferencyjnych. Jej głównym celem jest automatyczne identyfikowanie osoby, która aktualnie przemawia, i dynamiczne dopasowywanie obrazu tak, aby ta osoba była centralnym punktem na ekranie.

Funkcja ta wykorzystuje technologię rozpoznawania głosu i/lub obrazu, aby śledzić, która osoba w danej chwili przemawia. Kamera następnie dostosowuje ustawienia obrazu tak, aby ta osoba była widoczna w sposób najbardziej prominentny, zazwyczaj umieszczając ją w centralnej części kadru.

Zalety Speaker Framing obejmują:

Usprawnienie Komunikacji: Dzięki tej funkcji, osoba, która aktualnie przemawia, jest wyróżniona, co ułatwia zrozumienie i skupienie się na mówcy.

Efektywność Spotkania: Automatyczne śledzenie mówcy eliminuje konieczność ręcznego dostosowywania kamery podczas zmiany prelegenta. To zwiększa płynność spotkania.

Komfort i Profesjonalizm: Tryb Speaker Framing tworzy profesjonalne wrażenie, pokazując, że cała uwaga jest skierowana na aktualnego prelegenta.

Zmniejszenie Zmęczenia Wzroku: Dzięki temu, że mówca jest zawsze w centrum uwagi, uczestnicy wideokonferencji mogą skupić się na treści, a nie na poszukiwaniu aktualnego prelegenta.

Warto zauważyć, że tryb Speaker Framing jest szczególnie przydatna podczas większych spotkań, gdzie może być wielu uczestników. Dzięki niej, każdy prelegent jest widoczny i słyszalny w sposób klarowny, co przyczynia się do wydajnej komunikacji na odległość.

Tryb Speaker Framing znajdziemy u takich producentów jak Poly czy Yealink.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty