Kamery z podwójnym obiektywem – Wideokonferencja

Kamery do wideokonferencji wyposażone w dwa obiektywy są często określane jako kamery z podwójnym obiektywem lub kamery z…

Kamery do wideokonferencji wyposażone w dwa obiektywy są często określane jako kamery z podwójnym obiektywem lub kamery z szerokim i wąskim kątem. Istnieje kilka powodów, dla których takie rozwiązanie jest stosowane:

Zbliżenie i Szeroki Kąt Widzenia: Dwa obiektywy pozwalają na przełączanie pomiędzy zbliżeniem (teleobiektyw) i szerokim kątem widzenia. To umożliwia dopasowanie kadru do aktualnej sytuacji – na przykład, kiedy trzeba skupić się na jednej osobie lub ogólnym widoku całej grupy.

Lepsza Jakość Obrazu: Korzystanie z dedykowanych obiektywów o różnych charakterystykach pozwala na optymalizację jakości obrazu w różnych sytuacjach. Na przykład, obiektyw z teleobiektywem może dostarczyć bardziej szczegółowy obraz, podczas gdy szeroki kąt widzenia ułatwia obejmowanie większego obszaru.

Szybsze Przełączanie Perspektyw: Dzięki dwóm obiektywom, przełączanie pomiędzy perspektywami może być szybsze i płynniejsze. Jest to przydatne w dynamicznych sytuacjach, gdzie potrzebna jest szybka reakcja na zmieniające się warunki.

Efekty Specjalne: W niektórych przypadkach, kamery z podwójnym obiektywem mogą być wykorzystywane do tworzenia efektów specjalnych, takich jak efekty głębi lub perspektywy.

Równoległa Praca: Kamery z dwoma obiektywami mogą pracować równolegle, co umożliwia jednoczesne przesyłanie obrazu z dwóch różnych perspektyw.

Warto zauważyć, że kamery do wideokonferencji są projektowane z myślą o dostarczaniu jak najlepszych doświadczeń komunikacyjnych. Dlatego zastosowanie podwójnego obiektywu jest często strategią, która pozwala na elastyczność i wysoką jakość obrazu w różnych scenariuszach.

Przykład kamery z podwójnym obiektywem:

Yealink – UVC86

Poly – E70

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
DSV Recepcja
Read More

Recepcja i audio/video

Sprzęt audiowizualny w recepcji jest ważnym elementem, który pozwala na ulepszenie jakości doświadczenia dla gości oraz pozytywny wpływ…
LG Magnit
Read More

Ekran LED

Ekrany LED to rodzaj wyświetlaczy elektronicznych, które wykorzystują diody elektroluminescencyjne (LED) jako źródło światła. To rozwiązanie pozwala na…