Kamery z podwójnym obiektywem – Wideokonferencja

Kamery do wideokonferencji wyposażone w dwa obiektywy są często określane jako kamery z podwójnym obiektywem lub kamery z…

Kamery do wideokonferencji wyposażone w dwa obiektywy są często określane jako kamery z podwójnym obiektywem lub kamery z szerokim i wąskim kątem. Istnieje kilka powodów, dla których takie rozwiązanie jest stosowane:

Zbliżenie i Szeroki Kąt Widzenia: Dwa obiektywy pozwalają na przełączanie pomiędzy zbliżeniem (teleobiektyw) i szerokim kątem widzenia. To umożliwia dopasowanie kadru do aktualnej sytuacji – na przykład, kiedy trzeba skupić się na jednej osobie lub ogólnym widoku całej grupy.

Lepsza Jakość Obrazu: Korzystanie z dedykowanych obiektywów o różnych charakterystykach pozwala na optymalizację jakości obrazu w różnych sytuacjach. Na przykład, obiektyw z teleobiektywem może dostarczyć bardziej szczegółowy obraz, podczas gdy szeroki kąt widzenia ułatwia obejmowanie większego obszaru.

Szybsze Przełączanie Perspektyw: Dzięki dwóm obiektywom, przełączanie pomiędzy perspektywami może być szybsze i płynniejsze. Jest to przydatne w dynamicznych sytuacjach, gdzie potrzebna jest szybka reakcja na zmieniające się warunki.

Efekty Specjalne: W niektórych przypadkach, kamery z podwójnym obiektywem mogą być wykorzystywane do tworzenia efektów specjalnych, takich jak efekty głębi lub perspektywy.

Równoległa Praca: Kamery z dwoma obiektywami mogą pracować równolegle, co umożliwia jednoczesne przesyłanie obrazu z dwóch różnych perspektyw.

Warto zauważyć, że kamery do wideokonferencji są projektowane z myślą o dostarczaniu jak najlepszych doświadczeń komunikacyjnych. Dlatego zastosowanie podwójnego obiektywu jest często strategią, która pozwala na elastyczność i wysoką jakość obrazu w różnych scenariuszach.

Przykład kamery z podwójnym obiektywem:

Yealink – UVC86

Poly – E70

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty