Ekrany interaktywne – pomoc w nauce i pracy

Tablice interaktywne szybko zyskały popularność na początku ostatniej dekady, szczególnie w szkołach. W związku z rozwojem technologii mobilnych,…

Tablice interaktywne szybko zyskały popularność na początku ostatniej dekady, szczególnie w szkołach. W związku z rozwojem technologii mobilnych, a co za tym idzie – ekranów dotykowych, tablice i rzutniki zostały wyparte. Obecnie ekrany interaktywne służą zarówno w biurach, jak i punktach usługowych i sklepach. Jakie funkcje mogą pełnić i jak mogą wpłynąć na pracowników i klientów?

Ekrany interaktywne – pomoc w nauce i pracy

Zastąpienie klasycznych rzutników i tablic ekranami interaktywnymi wpływa znacząco na jakość pracy i nauki. Przede wszystkim ułatwia kontakt między pracodawcą i pracownikami lub uczniem i nauczycielami. Ekrany interaktywne pozwalają też na tworzenie notatek czy zmian w projekcie na bieżąco i w niezwykle łatwy sposób – tak jak na smartfonie. Ekrany interaktywne można z łatwością połączyć z praktycznie każdym elektronicznym urządzeniem, do którego można podpiąć zwykły monitor. Te interaktywne różnią się nieznacząco – najczęściej posiadają dodatkową szklaną powłokę, która zabezpiecza ekran przed fizycznymi uszkodzeniami. Wszystkie nowoczesne urządzenia są też wyposażone w technologię MultiTouch, pozwalającą na korzystanie z kilkunastu lub kilkudziesięciu punktów na ekranie na raz. Nie było to możliwe w przypadku starych tablic interaktywnych, w których technologia dotykowa była oparta o siłę nacisku. Często występowały również problemy z kalibracją takich tablic – to kolejna przewaga ekranów interaktywnych.

Monitory interaktywne pozwalają przede wszystkim na wdrożenie całego zespołu do pracy, na przykład podczas firmowej prezentacji. Inni użytkownicy z łatwością mogą edytować projekt i nanieść swoje poprawki na oczach reszty kolegów, co znacząco poprawia również synchronizację pracy w biurze. Obecnie spotykamy się już z ekranami o wielkościach nie 50 czy 60, ale nawet 80 cali. W połączeniu z rozdzielczościami UHD lub 4K dają niezwykle wyraźny obraz o jakości dużo wyższej niż taki, wyświetlany z rzutnika.

Gdzie jeszcze sprawdzą się ekrany interaktywne?

Bardzo często tego typu sprzęty pełnią również funkcję digital signage. Pozwalają klientom na wejście w swoistą interakcję z marką. Infokioski w centrach handlowych pozwalają na sprawdzenie planu budynku i zaplanowanie zakupów, ekrany są często wykorzystywane również do promocji produktów. Sprzęty takie sprawdzają się jednak najlepiej podczas eventów lub w miejscach gdzie gromadzi się znaczna ilość ludzi. Są łatwe i intuicyjne w obsłudze i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Teraz wszystkie informacje można łatwo zamknąć w cyfrowym infokiosku.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

OLED Vs. QLED

OLED i QLED to dwie popularne technologie ekranów telewizorów, które różnią się pod wieloma względami. Oto główne różnice…