Tryb Autoframing – Wideokonferencja

Tryb autoframing w kontekście wideokonferencji to funkcja dostępna w niektórych zaawansowanych kamerach, która automatycznie reguluje ustawienia obrazu, w…

Tryb autoframing w kontekście wideokonferencji to funkcja dostępna w niektórych zaawansowanych kamerach, która automatycznie reguluje ustawienia obrazu, w tym kadr, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, osoba lub osoby będące obiektem wideokonferencji są stale utrzymywane w centrum kadru, niezależnie od ich ruchu lub zmiany pozycji.

Funkcja autoframingu działa na zasadzie analizy ruchu, detekcji twarzy lub innych cech charakterystycznych osób znajdujących się w kadrze. Jeśli ktoś się poruszy lub zmieni pozycję, kamera automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu, aby utrzymać tę osobę w centrum uwagi.

Zalety trybu autoframingu to:

Komfort i Profesjonalizm: Dzięki tej funkcji uczestnicy wideokonferencji nie muszą martwić się o ustawienia kamery. Autoframing automatycznie zapewnia, że osoby w kadrze są wyraźnie widoczne.

Aktywne Prezentacje: Jeśli ktoś na przykład chce pokazać coś konkretnego lub prowadzić prezentację, kamera będzie śledzić tę osobę, aby widzowie mieli najlepszy widok.

Elastyczność w Rozmieszczeniu: Dzięki autoframingowi, nie musisz siedzieć w jednym miejscu. Możesz się poruszać, a kamera automatycznie będzie Cię śledzić.

Redukcja Zmęczenia Wzroku: Dzięki temu, że osoba w kadrze jest stale wyraźnie widoczna, uczestnicy wideokonferencji mogą skupić się na rozmowie zamiast na dostosowywaniu pozycji czy kadru.

Warto zauważyć, że tryb autoframing może być szczególnie przydatna w większych salach konferencyjnych, gdzie uczestnicy mogą być na różnych odległościach od kamery. Dzięki temu, każdy uczestnik będzie miał równy dostęp do obrazu.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty