KONFERENCJE online – REWOLUCJA SPOTKAŃ?

W dzisiejszych czasach konferencje online zajmują poczesne miejsce w życiu każdej z firm. Żadna z nich nie może…

W dzisiejszych czasach konferencje online zajmują poczesne miejsce w życiu każdej z firm. Żadna z nich nie może obejść się bez biznesowych spotkań. Zazwyczaj prowadzone są one w biurze bądź innym przystosowanym do tego miejscu. I wszystko fajnie, dopóki biznes
nie przekształci się z lokalnego w ogólnokrajową bądź światowego formatu organizację. Ponadto duże odległości pomiędzy lokalnymi biurami mogą utrudnić lub negatywnie wpłynąć na produktywność spotkania. Nie mówiąc już o ilości czasu, jaką mogą pochłonąć podróże.

KONFERENCJE ONLINE zyskują na znaczeniu

To właśnie dlatego wideokonferencje w coraz większym stopniu zyskują na popularności, powoli rugując spotkania biznesowe twarzą w twarz. Wykorzystywane początkowo do kontaktów osobistych zostały w końcu zauważone przez świat biznesu. Podobnie oszczędność czasu, zwiększenie efektywności pracy, możliwość zapisu i późniejszego odtworzenia spotkania coraz bardziej przechylają szal na stronę wideokonferencji. Nawet wtedy, gdy dużą wagę przywiązujemy do bezpośredniego kontaktu twarzą w twarz.

Niespodziewane zmiany powodujące zmianę planów mogą przydarzyć się każdemu. Znika konieczność ponownego ustalania terminów, niezależnie od tego, z czyjego powodu doszło do przełożenia spotkania na inny dzień. Wideokonferencję można odbyć nawet tego samego dnia, o innej porze. Dzisiaj, dzięki popularności i dostępności urządzeń mobilnych jesteśmy o wiele bardziej elastyczni i osiągalni.

GŁÓWNĄ ZALETĄ WIDEOKONFERENCJI WYDAJE SIĘ REDUKOWANIE ILOŚCI WYJAZDÓW SŁUŻBOWYCH.

szerokie zastosowanie konferencji online

Może się to przełożyć na lepsze zarządzanie czasem pracy oraz oszczędności, które można przeznaczyć na inne cele. Szybkość przeprowadzania spotkań lub większa ilość uczestników spotkania może negatywnie wpłynąć na możliwość prowadzenia notatek, zapamiętywania ustaleń. Systemy konferencyjne pozwalają uwiecznić i powrócić
do ustaleń powziętych podczas spotkania. Niweluje to obawy, że wkradnie się jakiś błąd lub że coś zostanie przeoczone. Szczególnie owocne mogą posłużyć jako materiał szkoleniowy dla początkujących pracowników.

KONFERENCJE ONLINE jeden na jeden

À PROPOS SZKOLEŃ – ONE RÓWNIEŻ POTRAFIĄ WYMAGAĆ DUŻEGO NAKŁADU CZASU I PRACY.

W przypadku zdalnego ich przeprowadzania wzrasta nie tylko komfort prowadzącego. Wykorzystanie profesjonalnego systemu do komunikacji online pozwoli mu na korzystanie z wielu urządzeń mobilnych. Dzięki temu łatwo będzie przekazać oddzielne treści i umieścić je na każdym z nich. I znowuż: możliwość dokonania zapisu pozwoli
na ponowne wykorzystanie nagranych materiałów do szkolenia dla nowych osób
w zespole.

DZIĘKI WIDEOKONFERENCJOM OSZCZĘDZISZ CZAS

Kolejną zaletą wideokonferencji jest możliwość wymiany (udostępniania) treści pomiędzy uczestnikami tego samego projektu w czasie rzeczywistym. Za pomocą większości systemów konferencyjnych skracamy czas wymiany informacji. Treści, zwyczajowo przesyłane drogą mailową lub telefonicznie mogą zostać udostępnione (zaprezentowane) bezpośrednio z naszego urządzenia na ekranach pozostałych uczestników. To bardzo ułatwi koordynację zadań.

Do przeprowadzenia wideokonferencji nie potrzeba najlepszych urządzeń dostępnych na rynku.

Czasem do pracy potrzebne nam jak najlepszej jakości połączenie oraz bezstratny przesył obrazu. W takim przypadku powinniśmy zainwestować w sprzęt co najmniej
ze średniej półki. Wiadomo, im osiągi wyższe, tym koszty większe. Nie trzeba od razu zaczynać od najkosztowniejszego systemu telekonferencyjnego dostępnego na rynku. Mimo wzrastającej rangi wideokonferencji we współczesnym świecie klasyczne spotkania biznesowe na pewno nie znikną zupełnie. Żadna wideokonferencja nie zastąpią wspólnego obiadu czy kolacji dla uczczenia podpisania umowy. Mogą natomiast zwiększyć częstotliwość spotkań oraz zacieśnić więzy współpracy, szczególnie jeśli dzieli cię od Twojego biznesowego partnera spora odległość.

KONFERENCJE ONLINE w praktyce

JEST WIELE Sposobów na wykorzystanie wideokonferencji.

Możesz na przykład wprowadzić strukturę pracy w firmie opierającą się właśnie na tym rozwiązaniu. Wszystko zależy od Twojej koncepcji. Konferencje online potrafią również zbliżyć Cię z twoim klientem, co ułatwia podejmowanie decyzji. Od czasu do czasu, zamiast wysyłać maile lub dzwonić możesz odbyć z nim wideokonferencję.
Na pewno nie wpłynie to negatywnie na wasz kontakt.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty