Optoma ZH462

Projektory stały się nieodłącznym elementem wielu środowisk, od biznesowych sal konferencyjnych po kina domowe. Wśród wielu dostępnych na…

Projektory stały się nieodłącznym elementem wielu środowisk, od biznesowych sal konferencyjnych po kina domowe. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli, Optoma ZH462 wyróżnia się swoją wszechstronnością i zaawansowaną technologią. Poniżej przedstawiamy szczegółową analizę danych technicznych tego projektora, która pomoże zrozumieć, dlaczego jest to idealny wybór dla różnych użytkowników.

Wyświetlacz i Obraz

Optoma ZH462 korzysta z technologii DLP™ (Digital Light Processing), która jest znana z wysokiej jakości obrazu i trwałości. Projektor oferuje rozdzielczość 1080p Full HD (1920×1080), co zapewnia wyraźne i szczegółowe obrazy, idealne do prezentacji biznesowych, edukacyjnych i oglądania filmów. Jasność na poziomie 5 000 lumenów pozwala na wyświetlanie wyraźnych obrazów nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Kontrast i Kolory

Wysoki współczynnik kontrastu 3 000 000:1 umożliwia wyświetlanie głębokich czerni i żywych kolorów, co zwiększa jakość obrazu. Projektor obsługuje natywne proporcje ekranu 16:9, a także współczynnik projekcji zgodny z 4:3, 16:9 i 16:10, co daje dużą elastyczność w dostosowywaniu obrazu do różnych potrzeb.

Korekcja Trapezowa i Jednolitość

Projektor oferuje zarówno poziomą, jak i pionową korekcję trapezową do 30°, co ułatwia ustawienie obrazu nawet w trudnych warunkach montażu. Jednolitość obrazu wynosząca 75% zapewnia spójne i jednolite wyświetlanie na całej powierzchni.

Źródło Światła

ZH462 wykorzystuje źródło światła laserowego, co gwarantuje długą żywotność na poziomie 30 000 godzin. Technologia ta eliminuje potrzebę regularnej wymiany lamp, co znacznie obniża koszty eksploatacji i zwiększa niezawodność projektora.

Optyka

Projektor oferuje współczynnik projekcji 1.13:1 ~ 1.47:1 i odległość wyświetlania od 1m do 8m, co daje dużą elastyczność w umiejscowieniu projektora. Manualny zoom 1.3x oraz ogniskowa 16.90 ~ 21.61 mm pozwalają na precyzyjne dostosowanie obrazu do potrzeb użytkownika. Wbudowany offset wynoszący 116% ułatwia instalację projektora w różnych miejscach.

Łączność

Optoma ZH462 oferuje szeroki zakres opcji łączności, w tym dwa wejścia HDMI 2.0, wyjście audio 3.5mm oraz USB-A power 1.5A. Projektor posiada również porty do kontroli, takie jak RS232 i RJ45, co ułatwia integrację z systemami sterowania w bardziej zaawansowanych instalacjach.

Działanie i Bezpieczeństwo

Projektor działa z poziomem hałasu wynoszącym 29 dB (typowy) i 31 dB (maksymalny), co sprawia, że jest cichy i nie zakłóca pracy lub oglądania. ZH462 jest kompatybilny z szerokim zakresem rozdzielczości komputerowych i formatów wideo 2D oraz 3D. Bezpieczeństwo zapewniają funkcje takie jak zabezpieczenie antykradzieżowe, blokada Kensington oraz ochrona hasłem.

Trwałość i Elastyczność

Projektor jest zaprojektowany do pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz w trybie 360°, co czyni go idealnym do zastosowań komercyjnych i profesjonalnych. Obsługuje on również działanie w różnych warunkach środowiskowych, w tym w temperaturach od 0°C do 40°C i maksymalnej wilgotności 80%.

Dźwięk

ZH462 wyposażony jest w jeden głośnik o mocy 15W, co pozwala na odtwarzanie dźwięku bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu audio. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku prezentacji biznesowych i edukacyjnych.

Zasilanie i Energooszczędność

Projektor jest zasilany poprzez zewnętrzny zasilacz, co umożliwia podłączenie do różnych źródeł zasilania (100V ~ 240V, 50-60Hz). W trybie czuwania zużywa mniej niż 0.5W energii, co czyni go energooszczędnym rozwiązaniem. Minimalne zużycie energii wynosi 128W, a maksymalne 205W.

Wymiary i Waga

Optoma ZH462 ma kompaktowe wymiary 274 x 216 x 108 mm i waży 3.4 kg, co ułatwia jego przenoszenie i instalację. W zestawie znajduje się przewód zasilający, pilot z baterią CR2025 oraz podstawowa instrukcja obsługi.

Podsumowanie

Optoma ZH462 to zaawansowany projektor laserowy, który oferuje wysoką jakość obrazu, wszechstronność i niskie koszty eksploatacji. Dzięki szerokiemu zakresowi funkcji i elastyczności w montażu, jest to idealne rozwiązanie dla różnych zastosowań, od biznesowych i edukacyjnych po kino domowe. Jego długowieczność, wysoka jasność i zaawansowane funkcje sprawiają, że jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Zapoznaj się z naszą ofertą w sklepie – VirtualMeet.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami – Instagram

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | +48 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

Aten VM5404HA – Matryca video

VM5404HA to zaawansowany matrycowy przełącznik HDMI firmy ATEN, zaprojektowany dla profesjonalnych systemów AV w środowiskach komercyjnych i przemysłowych.…