FullHD czy 4K ?

Wybór między rozdzielczością 4K a Full HD zależy od Twoich potrzeb i wymagań oraz od urządzenia, na którym…
UHD czy 4K

Wybór między rozdzielczością 4K a Full HD zależy od Twoich potrzeb i wymagań oraz od urządzenia, na którym będziesz oglądać obraz.

Rozdzielczość 4K oznacza, że obraz jest składany z ponad 8 milionów pikseli, podczas gdy Full HD składa się z około 2 milionów pikseli. Oznacza to, że obraz w rozdzielczości 4K jest około 4 razy bardziej szczegółowy niż w Full HD.

Jednym z kluczowych zastosowań rozdzielczości 4K jest wyświetlanie filmów i programów telewizyjnych na dużym ekranie, takim jak telewizor czy monitor. Obraz jest bardziej realistyczny i szczegółowy, co pozwala na lepsze doświadczenie podczas oglądania.

Rozdzielczość 4K jest również przydatna podczas pracy z grafiką i fotografią, ponieważ pozwala na dokładniejsze wyświetlanie detali i kolorów. Jeśli pracujesz w branży filmowej lub fotograficznej, rozdzielczość 4K może być kluczowa dla Twojej pracy.

Jednakże, rozdzielczość 4K wymaga więcej mocy obliczeniowej niż Full HD, co oznacza, że niektóre starsze komputery lub laptopy mogą mieć trudności z obsługą tej rozdzielczości. Co więcej, pliki w rozdzielczości 4K są zwykle większe niż w Full HD, co oznacza, że wymagają więcej miejsca na dysku i szybszego internetu do przesyłania.

W przypadku wideokonferencji, kiedy obraz jest przesyłany przez internet, rozdzielczość 4K może prowadzić do opóźnień w transmisji, co jest szczególnie problematyczne przy pracy zdalnej.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

Yealink

Yealink to producent sprzętu telekomunikacyjnego, który specjalizuje się w produkcji urządzeń do wideokonferencji. Yealink słynie z produkowania wysokiej…
Read More

Poly NoiseBlockAI

Poly NoiseBlockAI to technologia, która została opracowana przez firmę Poly (dawniej Plantronics i Polycom), aby poprawić jakość dźwięku…