DECT – co to jest?

DECT, czyli Digital Enhanced Cordless Telecommunications, to standard bezprzewodowej komunikacji telefonicznej, który został zaprojektowany głównie do zastosowań w…
DECT

DECT, czyli Digital Enhanced Cordless Telecommunications, to standard bezprzewodowej komunikacji telefonicznej, który został zaprojektowany głównie do zastosowań w telefonii bezprzewodowej. Standard DECT obejmuje zestaw reguł i specyfikacji technicznych, które umożliwiają bezpieczne i niezawodne połączenia bezprzewodowe między terminalami, takimi jak bezprzewodowe telefony stacjonarne, słuchawki bezprzewodowe, bramki VoIP i inne urządzenia telekomunikacyjne.

Oto kilka kluczowych cech standardu DECT:

  1. Bezpieczeństwo: DECT używa różnych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie danych, aby zapewnić prywatność rozmów i uniknąć nieautoryzowanego dostępu do sieci.
  2. Jakość dźwięku: DECT oferuje doskonałą jakość dźwięku, co jest szczególnie ważne w przypadku rozmów telefonicznych.
  3. Zasięg: Standard DECT zapewnia solidny zasięg bezprzewodowy, co pozwala użytkownikom na poruszanie się wewnątrz swojego domu lub biura bez utraty połączenia.
  4. Niskie zużycie energii: Dzięki optymalizacji zużycia energii, urządzenia DECT mogą pracować przez długi czas na jednym ładowaniu baterii.
  5. Interferencje: DECT działa w pasmach częstotliwości, które są przypisane specjalnie dla tego standardu, co minimalizuje ryzyko interferencji z innymi urządzeniami bezprzewodowymi.
  6. Obsługa wielu urządzeń: System DECT pozwala na korzystanie z wielu urządzeń w jednym systemie, co umożliwia obsługę kilku telefonów w jednym gospodarstwie domowym lub biurze.

Standard DECT jest szeroko stosowany w domach, biurach i innych miejscach, gdzie potrzebna jest bezprzewodowa komunikacja telefoniczna. Działa w pasmach częstotliwości 1,9 GHz w Europie, co odróżnia go od innych standardów bezprzewodowych, takich jak Wi-Fi czy Bluetooth.

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

BYOD – Bring Your Own Device

BYOD to skrót od angielskiego terminu “Bring Your Own Device”, co można przetłumaczyć jako “Przynieś Własne Urządzenie”. Oznacza…