Strefa lounge – tylko w dużym biurze?

Specjalne pomieszczenie do wypoczynku to pożądane miejsce w każdym nowoczesnym biurze. Popularne stają się one głównie w korporacjach…

Specjalne pomieszczenie do wypoczynku to pożądane miejsce w każdym nowoczesnym biurze. Popularne stają się one głównie w korporacjach z dużym open space, ale nie oszukujmy się – chwila odpoczynku przyda się nie tylko w korpo. W małych i średnich firmach pracownicy również często zostają w pracować w ramach nadgodzin, im więc również przydałaby się wygodna strefa lounge. 

Nowoczesna strefa do wypoczynku

Powinny się tam znaleźć nie tylko wygodne fotele! O przyjemne doświadczenia pracowników w firmie można zadbać na wiele sposobów. My uważamy oczywiście, że świetna strefa lounge opierać się powinna na zintegrowanych instalacjach audiowizualnych, które w tym przypadku spełniają funkcję rozrywkową. 

Strefa lounge musi być przede wszystkim dostosowana do wielkości firmy. W dużych korpo musi być odpowiednio większa, ale nie musi mieć możliwości pomieszczenia wszystkich pracowników. W końcu istnieje dość niewielka szansa, że kilkadziesiąt lub kilkaset osób z open space wybierze się na przerwę w tym samym momencie. Co innego w mniejszych przedsiębiorstwach. Jeśli cała firma to powiedzmy 10 osób, to wtedy warto, żeby strefa rekreacyjna była na tyle duża, by wszyscy mogli udać się tam na przerwę razem – wspólna przerwa to idealna okazja na zacieśnienie więzi w pracy.

Co powinno się znaleźć w strefie lounge?

Odpowiednie medialne doposażenie strefy rekreacyjnej w firmie daje możliwość stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni. Firma ma w końcu więcej środków niż osoba prywatna, co za tym idzie, można łatwo wprowadzić w życie zintegrowany projekt oparty na instalacjach AV. 

Co więc powinno się znaleźć w strefie lounge? Przede wszystkim ekrany projekcyjne lub ekran wielkoformatowy, z którego będą mogli korzystać pracownicy. Jeśli mamy taką ambicję, możemy zaopatrzyć też strefę lounge w konsolę i gry, w które będą mogły grać dwie lub więcej osób naraz. Szybki meczyk w FIFĘ lub walka w Mortalu to świetna okazja na podkręcenie atmosfery pozytywnego współzawodnictwa w biurze.

W strefie rekreacyjnej powinny również znaleźć się głośniki. My proponujemy zazwyczaj ścienne i sufitowe sprzęty od ECLER, które znacząco zmniejszają ilość potrzebnego do ich instalacji miejsca i są ustawione tak, by dźwięk tworzył wrażenie prawdziwej przestrzeni. Mały rozmiar nie musi oznaczać słabej jakości dźwięku, szczególnie jeśli będzie on nas otaczał z każdej strony. Pracownicy powinni mieć możliwość podłączenia własnych urządzeń do głośników – relaks przy kilku utworach z ulubionego albumu dla niektórych może być chwilą wytchnienia, której poszukują.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami – Instagram

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

Certyfikowany Partner ATEN

Jesteśmy Certyfikowanym Partnerem ATEN – Co To Dla Ciebie Oznacza? Chcielibyśmy podzielić się z Wami fantastyczną wiadomością –…