Czym zastąpić kabel HDMI?

Jeśli potrzebujesz przesyłać sygnał wideo i dźwięk na długie odległości, a standardowy kabel HDMI nie jest wystarczająco długi,…

Jeśli potrzebujesz przesyłać sygnał wideo i dźwięk na długie odległości, a standardowy kabel HDMI nie jest wystarczająco długi, istnieją alternatywne rozwiązania, które mogą być bardziej skuteczne. Oto kilka opcji, które można rozważyć:

 1. Kabel HDMI z Włókna Optycznego:
  • Kable HDMI z włókna optycznego wykorzystują światłowody do przesyłania sygnału, co umożliwia przekazywanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku na bardzo długich trasach (nawet do kilkuset metrów).
 1. Rozdzielcze Wzmacniacze HDMI:
  • Rozdzielcze wzmacniacze HDMI mogą wzmacniać sygnał HDMI, co umożliwia przekazywanie go na dłuższych trasach bez utraty jakości. Mogą być stosowane między dwoma segmentami kabli HDMI.
 1. HDBaseT Extender:
  • HDBaseT to technologia, która umożliwia przesyłanie sygnału HDMI (wideo, dźwięk, dane sterujące) na długich trasach przy użyciu standardowych kabli sieciowych (Cat5e lub Cat6). Extendery HDBaseT pozwalają na przekazywanie sygnału nawet na odległość do 100 metrów.
 1. Wireless HDMI Transmitter and Receiver:
  • W przypadku, gdy przewodowe połączenie nie jest wykonalne, można rozważyć użycie zestawu bezprzewodowego nadajnik-odbiornik HDMI, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału wideo i dźwięku.
 1. Fiber Optic HDMI Matrix Switcher:
  • Dla bardziej skomplikowanych instalacji, w których konieczne jest przesyłanie sygnału HDMI do wielu różnych urządzeń na duże odległości, można rozważyć zastosowanie przełączników matrycy z włóknem optycznym.

Przed wyborem alternatywnego rozwiązania dla kabla HDMI, zawsze zaleca się skonsultowanie się z ekspertem ds. sprzętu audio-wideo lub inżynierem ds. instalacji, aby dobrać najlepsze rozwiązanie do konkretnych potrzeb i warunków instalacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI JUŻ DZIŚ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O WYPOSAŻENIU SAL KONFERENCYJNYCH.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Zapoznaj się z naszą ofertą w sklepie – VirtualMeet.pl

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami – Instagram

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | +48 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty
UHD czy 4K
Read More

FullHD czy 4K ?

Wybór między rozdzielczością 4K a Full HD zależy od Twoich potrzeb i wymagań oraz od urządzenia, na którym…