Jaki kabel HDMI?

Kiedy kupujemy nowy telewizor, konsolę do gier lub inne urządzenie z wyjściem HDMI, zazwyczaj dołączona jest do niego…

Kiedy kupujemy nowy telewizor, konsolę do gier lub inne urządzenie z wyjściem HDMI, zazwyczaj dołączona jest do niego jedna lub kilka przewodów HDMI. Często jednak zdarza się, że te kable są za krótkie lub po prostu chcemy zakupić lepszy kabel HDMI, który zapewni nam lepszą jakość obrazu i dźwięku. W takim przypadku warto zastanowić się, jaki kabel HDMI wybrać.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj kabla HDMI. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje kabli HDMI: standard, high-speed oraz premium high-speed. Kabel standard jest odpowiedni do przesyłania obrazu o rozdzielczości do 1080p oraz dźwięku o jakości do Dolby Digital. Kabel high-speed zapewnia przesyłanie obrazu o rozdzielczości do 4K oraz dźwięku o jakości do Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Natomiast kabel premium high-speed pozwala na przesyłanie obrazu o rozdzielczości do 8K oraz dźwięku o jakości do Dolby Atmos i DTS:X.

Kolejną ważną kwestią jest długość kabla HDMI. Warto wybrać taki, który będzie odpowiedni do naszych potrzeb i umożliwi nam swobodne ustawienie urządzeń. Jeśli potrzebujemy kabla o długości powyżej 15 metrów, warto rozważyć zakup kabla HDMI z wzmacniaczem sygnału, który pozwoli na przesyłanie sygnału na większą odległość bez utraty jakości obrazu i dźwięku.

Kolejnym ważnym aspektem jest ekranowanie kabla HDMI. Im lepsze ekranowanie, tym mniej zakłóceń i lepsza jakość obrazu i dźwięku. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy kabel HDMI posiada wzmocnione ekranowanie.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

 

 

Total
0
Shares
Podobne Posty
Read More

systemy konferencyjne: W TRAKCIE – ALSTAL

systemy konferencyjne Przedsiębiorstwo ALSTAL działające głównie w sferze budownictwa ogólnego i konstrukcji stalowych prowadzi działalność pomocniczą obejmującą budownictwo infrastrukturalne, usługi…