Integracje AV dla Lingaro w Warszawie

Lingaro to polska firma IT obsługująca klientów z listy Global Fortune 500 oraz polskich liderów rynku.
conference room w lingaro

Integracje AV dla Lingaro odbyła się w głównej siedzibie firmy znajdującej się
w Warszawie, przy ulicy Domaniewskiej, w 2018 roku.

Lingaro buduje dla swoich klientów rozwiązania w sposób, który nie byłby możliwy
w przypadku współpracy z gigantami branży IT. Dlaczego? Dlatego, że są elastyczni, zwinni, szybcy i profesjonalni. Zupełnie tak jak my.

integracje AV na przykładzie w jednym z meeting room'ów

integracje AV krok pierwszy

Ten wymagający projekt rozpoczęliśmy od przystosowania Conference Room w trybie łączenia sal. Wymogiem było to, aby z dwóch mniejszych salek można było uzyskać w razie potrzeby jedną większą. Pierwszą wyposażyliśmy w projektor Canon LX-MU500 z wysuwanym ekranem elektrycznym Kauber. Drugą wyposażyliśmy w monitor Sharp 70”. System został skomunikowany sprawdzoną metodą Video over IP za pomocą przełączników firmy Blustream (GB).
Uzupełnieniem całości są głośniki audio Ecler IC6, wzmacniacz GPA2-400, matryca MIMO88SG. Każdą z sal połączyliśmy systemem sterowania marki Crestron RMC-3. Sterowanie odbywa się za pomocą iPadów zawieszonych na launchportach, dzięki czemu można je w razie potrzeby zdjąć ze ściany i zabrać ze sobą do biurka.

W skład systemu AV wchodzi dodatkowa kamera Rocware C9 i mikrofony sufitowe pozwalające na sprawne i wygodne przeprowadzanie wideokonferencji.

integracje AV z uzyciem monitora LDF i flipchartu

Integracje AV część druga

Kolejnym etapem pracy było przystosowanie około 30 sal konferencyjnych. Wyposażone zostały w monitory LG i przyłącza (mediaporty) Bachmann. Jedna z nich dodatkowo otrzymała projektor Canon LV-HD420 i wysuwany ekran Kauber.

Dodatkowo część z sal zaopatrzyliśmy w interaktywne flipcharty Smart Kapp 42” na wózku jezdnym oraz 84” zawieszone na ścianach.
Smart Kapp dysponuje indywidualnym kodem QR. Wystarczy zeskanować go telefonem, aby treść wyświetlana na flipcharcie znalazła się w jego pamięci. Nie trzeba robić zdjęć notatek. Co więcej z poziomu aplikacji możemy wysłać zaproszenie e-mail do większej ilości osób, które po kliknięciu w link mogą pobrać na swoje urządzenia materiały zapisane ręcznie na flipcharcie.

Ponadto w korytarzach zamontowaliśmy system Digital Signage, który składa się z ośmiu monitorów LG 55” sparowanych z playerami Bright Sign.

integracje AV w siedzibie Lingaro na przykładzie jednej z sal konferencyjnych

integracja av trzeci stopień

W tak renomowanej firmie jak LINGARO doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wypoczęty pracownik, to wydajny pracownik. Dlatego przestrzeń przeznaczoną na Chillout Room wyposażyliśmy w monitor 65” LG, głośniki sufitowe Ecler IC6 i miniaturowy Ecler eWamp-BT player i wzmacniacz podtynkowy w jednym. Obsługuje on: telewizor (podczas gry na konsoli dźwięk rozlega się nie z wewnętrznych głośników TV a z systemu audio), radio FM wbudowane na stałe, USB przez który można wgrywać kontent z innych urządzeń, kartę SD, BT i wejście jack.

Cotygodniowe spotkania zespołu odbywają się w przestrzeni wspólnej. Aby umożliwić zapis tych spotkań i dzielenie się nimi w późniejszym czasie open space zostało wyekwipowane w projektor CANON LX-MU 500, elektryczny ekran Kauber, nagłośnienie Ecler, sterowanie Crestron, zestaw do wideokonferencji Rocware C9 i zestaw mikrofonowy.

Jako ciekawostkę możemy podać tzw. Okno na Manillę. Jeden z terminali wideokonferencyjnych został wysłany na Filipiny. Jest on tak skonfigurowany, że za każdym razem, kiedy ktoś się łączy, odbiera on połączenie. Nawet jeśli nikogo akuratnie przy nim nie ma. Zamysłem było zbliżyć do siebie biura w Polsce i na Filipinach. Dlatego terminale działają tak samo w obie strony.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty