cyfrowa matryca audio MIMO88

CYFROWA MATRYCA AUDIO ECLER MIMO88

W pełni programowalny cyfrowy mikser instalacyjny z możliwością crossowania pomiędzy dowolnym wejściem i wyjściem.

Cyfrowa matryca audio MIMO88. Oto sztandarowy produkt marki ECLER.
Odniósł on już spory sukces na rynku systemów PA.

Nagłośnienie przemysłowe – publiczne systemy nagłośnienia
i alarmu ogólnego (PA / GA)

funkcje CYFROWA MATRYCA AUDI0

Podstawową funkcją cyfrowej matrycy audio jest zarządzanie sygnałem dźwiękowym. Aby nam to umożliwić firma Ecler wyposażyła matrycę w 8 zbalansowanych wejść (mic/line) oraz 8 wyjść. Ponadto posiada ona procesor DSP taktowany z częstotliwością 48 kHz. Dlatego jej ośmiopunktowy korektor pozwala na parametryczny EQ na wejściach
i wyjściach. Dodatkowo MIMO88 może pochwalić się limiterem, kompresorem, bramkami szumów i opóźnienia czy nawet eliminowania sprzężeń zwrotnych.

Szafa RACK
Szafa RACK

oprogramowanie

Dzięki darmowemu oprogramowaniu EclerNet Manager wszystkie te funkcje są dostępne a zaprogramowanie matrycy jest bardzo intuicyjne.

Co więcej, mamy tu możliwość przygotowania wirtualnych paneli sterujących
do wykorzystania na urządzeniach mobilnych. Funkcja ta obejmuje zarówno system iOS
jak i Android. Jednak każdy z tych paneli pozwala na zastąpienie wielu fizycznych urządzeń do sterowania systemami audio. Dodatkowo MiMO88 posiada także 8 wyjść logicznych GPO. Pozwala to zarządzać oświetleniem, roletami, klimatyzacją. Także na sterowanie windą projektora, elektrycznie wysuwanym ekranem projekcyjnym itp.
Tak naprawdę wszechstronność tego urządzenia sprawia, że ilość zastosowań ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. 

oprogramowanie sterujące cyfrową matrycą Audio

styki CYFROWA MATRYCA AUDIO

Podobnie wygląda sytuacja z wejściami napięciowymi GPI. Ich także mamy osiem
do dyspozycji a pozwalają nam one podłączyć na przykład potencjometry, których użyjemy jako regulatorów głośności w dedykowanych strefach. Mogą też spełniać funkcję selektorów źródeł muzyki bądź wyzwalaczy presetów. Możliwości w oprogramowaniu matrycy jest mnóstwo. Dodatkowo sekcję GPI możemy także skomunikować
z włącznikiem dotykowym zamontowanym na ścianie. Podczas aktywacji matryca odtworzy zaprogramowany komunikat wprost z dysku komputera.

W ofercie firmy ECLER znajdują się także dedykowane regulatory naścienne WP-Touch. Pozwalają nam one wybrać źródło i regulację głośności w dowolnej strefie.

widok z przodu i z tyłu cyfrowej matrycy audio

rozbudowa CYFROWA MATRYCA AUDIO

Przede wszystkim, za pomocą dostępnego na stronie producenta oprogramowania, możemy każdą jednostkę MIMO88 przekształcić w jednostkę MIMO88 CONFERENCE. Dzięki temu otrzymujemy do dyspozycji urządzenie skonfigurowane by działać w salach konferencyjnych. Dodatkowo wyposażone w automatyczny mikser oraz dedykowany feedback killer, narzędzie do walki ze sprzężeniami zwrotnymi.

Podsumowując, wszystkie opisane funkcjonalności otrzymujemy w jednym niezbyt wielkim urządzeniu jakim jest ta cyfrowa matryca audio.

Użytkownicy docenią zapewne, że w razie potrzeby rozbudowania systemu AV, wystarczy do każdej matrycy dołączyć drugą taką samą jednostkę. Dysponujemy wtedy matrycą 16×16, posiadającą 16 styków GPI/GPO. I to już powinno wystarczyć.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty