WAR ROOM – bo biznes jest jak wojna

“Sale wojenne” to miejsca spotkań, podczas których wyższa kadra kierownicza rozmawia o planowaniu i strategii realizacji projektów.
war room creative space
war room soft version

Wyobraź sobie, że działasz gdzieś daleko za linią wroga – na jego tyłach. Strach, samotność, opuszczenie. Adrenalina. Poruszasz się skokami od drzewa do drzewa, zawsze czujny, zawsze w cieniu.
Masz przed sobą cel i to o nim ciągle myślisz. Jesteś skupiony, zmysły masz wyostrzone
tak by wychwycić każdy szczegół otaczającej cię rzeczywistości. Napięcie powoduje,
że nie czujesz głodu ani pragnienia. Myślisz tylko o jednym – przeć do przodu, wykonać zadanie. Najlepiej użyć do tego WAR ROOM.
I nagle przenosisz się w czasie i przestrzeni. Realia niby te same, ale masz do pomocy wysokowydajny system audio/video dzięki któremu możesz zgromadzić wokół siebie wszystkie osoby odpowiedzialne za realizację projektu. 

Po pierwsze komunikacja

Wszyscy uczestnicy spotkania muszą się widzieć i słyszeć bez przekłamań, aby dobrze rozumieć czego dotyczy spotkanie. Jaki kłopot maja do rozwiązania, jakie są dostępne narzędzia i jakiego wkładu się od nich oczekuje. Dlatego wszystkie informacje muszą
być jasno i wyraźnie przekazane.

odrobina historii WAR ROOM

Termin „pokój wojenny” pochodzi z wojskowego nazewnictwa i odnosi się do pomieszczenia w którym dowódcy frontowi planowali strategie działań wojennych.
Mimo, iż termin sięga Pierwszej Wojny Światowej, najbardziej znanym WAR ROOM’em
był ten należący do Winstona Churchill’a. Jednak od dawna oszczędzone nam było podobne doświadczenie. Dlatego po nazewnictwo sięgnęli szczycący się swoimi agresywnymi zachowaniami przedstawiciele biznesu.

Innymi słowy WAR ROOM to pomieszczenie w siedzibie firmy, wyposażone w urządzenia mające pomagać ludziom w planowaniu strategii i zażegnywaniu kryzysów.

WAR ROOM to nie jest miejsce spotkań

Celem sali wojennej jest wydobycie z ludzi kreatywności. To nie jest kolejna sala konferencyjna, w której spotykają się dyskutanci. Jego przeznaczeniem są przede wszystkim twórcze debaty, a nie narady biznesowe.

Największą zaletą i najważniejszą cechą WAR ROOM’u jest umożliwienie skutecznej komunikacji pomiędzy członkami zespołu. Spotkanie twarzą w twarz jest o wiele bardziej skuteczne niż dzielenie się pomysłami przez telefon lub e-mail. A potem czekanie
na odpowiedź. A potem tłumaczenie dlaczego tak a nie inaczej. Itd, itp. Jak wiele informacji może “zaginąć” na łączach, jak wiele czasu można stracić?

Dlatego lepiej jest spotkać się osobiście. Uczestnicy zebrania mogą skupić się wyłącznie na czekającym ich zadaniu. Ponadto powinni eliminować wszystkie czynniki, które nawet potencjalne mogły by ich rozpraszać

Wyposażenie sali wojennej

może być różne w zależności od potrzeb. WAR ROOM można urządzić w sposób prosty
i niedrogi, jednakże nie unikniemy wydatków na zaawansowany technologicznie sprzęt.
Po pierwsze musimy mieć wystarczająco dużo miejsca. Zarówno na ścianach, aby móc przedstawić i zwizualizować potrzebne dane jak i dla ludzi, by nie potykali się o siebie.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest posiadanie miejsca do rysowania i pisania.
W wersji podstawowej wystarczy tablica suchościeralna. Dla bardziej wymagających użytkowników polecany byłby jeden z monitorów interaktywnych.

Ważną cechą WAR ROOM’u jest elastyczne umeblowanie. Dlatego, że w ​​razie potrzeby meble przy których siedzi się i rozmawia równocześnie są gotowe do rozstawienia,
aby móc uzyskać więcej swobodnej przestrzeni, na przykład do prezentacji.

Podsumowanie

Podsumowując WAR ROOM powinien znajdować się w oddaleniu od miejsc ruchliwych
i hałaśliwych. Najlepiej aby był izolowanym pomieszczeniem, jak najbardziej odciętym
od czynników rozpraszających. Na przykład telefony komórkowe zostawiamy przed wejściem do WAR ROOM’u…

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
22
Shares
Podobne Posty
LG Magnit
Read More

Ekran LED

Ekrany LED to rodzaj wyświetlaczy elektronicznych, które wykorzystują diody elektroluminescencyjne (LED) jako źródło światła. To rozwiązanie pozwala na…