Ściany wideo czyli duży może więcej

Ściany wideo (ang. video wall) są innowacyjnym oraz efektywnym narzędziem w technologii Digital Signage. Znajduje ona zastosowanie między innymi w promowaniu…

Ściany wideo (ang. video wall) są innowacyjnym oraz efektywnym narzędziem w technologii Digital Signage. Znajduje ona zastosowanie między innymi w promowaniu wizerunku marek, marketingu oraz rozrywce, jako urozmaicenie stoisk targowych czy wystaw.

Allegro Videowall

Definicja ściany wideo

Ściana wideo to specjalna powierzchnia emitująca treści video lub graficzne. Składa się z wielu monitorów lub wyświetlaczy. Najczęściej ułożone w sposób ciągły lub kafelkowy aby uzyskać efekt jednego dużego ekranu.

Najczęściej technologie wyświetlania obejmują panele LCD, tablice LED lub ekrany projekcyjne.

„Na ścianie wizyjnej może być wyświetlany jeden duży obraz lub kilka różnych obrazów pochodzących z różnych źródeł.”

Tajemnice łączenia ściany wideo

Ekrany służące do zastosowania w ścianach wideo charakteryzują się jak najcieńszymi ramkami. Chodzi o to, by granica pomiędzy poszczególnymi elementami składowymi ścianki była jak najmniej widoczna. Rekordzistą pod tym względem jak na razie jest firma LG, której monitor 55SVH7E posiada ramkę o grubości 0, 44 mm (ramka do ramki = 0,9 mm). Przede wszystkim projektuje się je z myślą o długotrwałym użytkowaniu i potrzebie łatwego serwisowania.

Videowall LG 55SVH7E

Powody dla których nadal wykorzystuje się ściany wideo w miejsce jednego, dużego wyświetlacza (Large Format Display) mogą obejmować możliwość dowolnego układania elementów, porównywalnie większą powierzchnię aktywnego wyświetlania za tą samą cenę. Ponadto większą gęstość pikseli rzutującą na wielkość i rozdzielczość rzutowanego obrazu..

zastosowania

Dlatego miejscami w których najczęściej stosuje się ściany wideo są pomieszczenia kontrolne, centra operacyjne, hotele, stadiony i inne obiekty publiczne.

Jednak ściany wideo stosuje się również w mniejszych przestrzeniach. Bardzo często jako element wizualnej identyfikacji klienta.

Proste ściany wideo można sterować za pomocą oprogramowania wgranego na komputer. Jednakże większe formaty ścian (do stu wyświetlaczy) muszą być sterowane za pomocą specjalnego procesora graficznego inaczej kontrolera ściany wizyjnej. Dlatego specjalnie programuje się je zarządzania i sterowania dużych ścian wideo.

Podsumowując istnienia ścian wideo nie determinuje wyłącznie jeden cel.  W obecnej dobie mają zastosowanie w setkach różnych zastosowań, od informacyjnych po reklamowe. Oczekuje się, że wraz z rozwojem technologii światowy rynek ścian wideo zwiększy się co najmniej dwukrotnie.

Chciałbyś wyposażyć biuro w nowoczesną ścianę video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
2
Shares
Podobne Posty