LG Magnit nowy wyświetlacz mikro led

Firma LG jak zwykle zaskakuje. Dzięki zastrzeżonej technologii Black Coating zapewni sobie przełomową jakość wyświetlania obrazu.
LG Magnit

Zastosowanie montażu blokowego pozwoli na wygodną i szybką aplikację wyświetlacza.
LG MAGNIT już wkrótce zadebiutuje w Polsce.

WSTĘP

Dużym krokiem w rozwoju technologii wyświetlaczy samoemisyjnych jest wprowadzenie przez LG technologii Micro LED. Dzięki niezależnie działającym pikselom umieszczonym bezpośrednio na płycie bazowej osiągalna jest rozdzielczość zaledwie jednego mikrometra.  Zapewnia to większy kontrast i szerszy kąt widzenia.
Zastosowana w LG MAGNIT technologia Black Coating pozwala na zwiększenie kontrastu i wierności odwzorowywanych barw. Jednocześnie zapewnienia mikroskopijnym pikselom LED przed wpływem czynników zewnętrznych, wilgoci, kurzu, elektryczności statycznej lub fizycznych uderzeń. Innymi słowy, skoro będzie instalowany głównie w miejscach publicznych, w których panuje spory ruch, jego stabilność jest niezwykle ważna.
W przypadku tak zaawansowanego produktu warto minimalizować nieprzewidziane wypadki. Ponadto Black Coating podnosi antyrefleksyjność i odporność na zabrudzenia. Minimalizuje także rozpraszające odblaski i ułatwia usuwanie nieestetycznych smug.

WYMIARY LG MAGNIT

Duży rozmiar LG Magnit (163 cale) sprawia, że będzie to idealny wybór dla najbardziej wymagających klientów, szukających wszechstronnego wyświetlacza klasy premium
do zastosowań wewnątrz budynków. Rozdzielczość 4K przy zapewnieniu dostępu
do platformy webOS smart ułatwia korzystanie z wielu przydatnych funkcji.
Dlatego wyświetlacz posiada procesor obrazu oparty na algorytmach sztucznej inteligencji (Alpha), w który wyposażone są telewizory LG klasy premium. Procesor
w inteligentny sposób analizuje treści oraz ich źródło, a następnie optymalizuje jakość wyświetlanych obrazów w czasie rzeczywistym. Analizuje oryginalną zawartość, optymalizuje jej przejrzystość i ostrość.

INSTALACJA LG MAGNIT

Niewielkie wymiary modułu Micro LED to zaledwie 600 x 337,5 x 44,9 mm powodują,
że można go w bardzo prosty sposób łączyć z innymi modułami.
Przede wszystkim możliwi to łatwy i szybki montaż wyświetlacza niezależnie
od lokalizacji. Dodatkowo bezprzewodowe styki wyświetlacza umożliwią płynne nadawanie i odbiór sygnału drogą bezprzewodową. Prąd zasilający do każdego modułu popłynie przez złącza stykowe umieszczone na krawędziach obudowy. Dlatego połączenie LG MAGNIT z kontrolerami i źródłem zasilania zapewni tylko kilka kabli dyskretnie umieszczonych z tyłu wyświetlacza.

Cechy kluczowe LG MAGNIT

  • Wyświetlacz Micro LED
  • Technologia Chip on Board
  • Rozstaw pikseli: 0,9 mm
  • Jasność: 1200 nitów (szczyt), 600 nitów (maks.)
  • Współczynnik kontrastu (10 luksów): 150 000: 1
  • Bezprzewodowy transfer danych i bezprzewodowe dokowanie

NIEKTÓRE WAŻNIEJSZE FUNKCJONALNOŚCI

Solidna czerń LG MAGNIT skutkuje wysokim współczynnikiem kontrastu. Różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi partiami obrazu wyraźnie się zaznacza. Dzięki temu prezentowana treść jest czytelna i jednoznaczna.

Czynnikiem określającym czystość kolorów jest dobór odpowiedniego chipa LED. Podobnie zawężona długość fali pozwala wyświetlić kolory o barwie i natężeniu zbliżonych do tego, jak ludzkie oko widzi je w naturze. Jest to niezbędne w miejscach, których charakterystyka sprawia trudność w dokładnym odwzorowaniu kolorów.

Jednak ulepszone dynamiczne mapowanie tonów podczas przetwarzania sygnału HDR pozwala na uzyskanie szerszego spektrum kolorów i większego współczynnika kontrastu. Za tym, że treści stają się żywe i dają wspaniałe efekty wizualne stoi obsługa HDR 10 Pro.

Ponadto konstrukcja LG MAGNIT minimalizuje zniekształcenia kolorów w zależności
od kąta widzenia. Oryginalny kolor widoczny jest wyraźnie nawet z bocznych kątów.

Elegancki wygląd z gładką powierzchnią

Podsumowując LG MAGNIT charakteryzuje się bardzo gładką, podobną do ekranów LCD, powierzchnią. Jeśli na powierzchni znajdują się odciski palców, można je po prostu usunąć, przecierając miękką szmatką bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków chemicznych.

Zgodność z systemami sterowania AV

Podobnie za wysoki poziom kompatybilności z profesjonalnymi kontrolerami audio-video
LG MAGNIT otrzymał certyfikat Crestron Connected®.
Zadecydowały o tym bezproblemowa integracja i zautomatyzowane sterowanie zwiększające efektywność zarządzania wyświetlanym kontentem.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty
LG Magnit
Read More

Ekran LED

Ekrany LED to rodzaj wyświetlaczy elektronicznych, które wykorzystują diody elektroluminescencyjne (LED) jako źródło światła. To rozwiązanie pozwala na…