Matryca IPS

Matryca IPS (In-Plane Switching) to technologia stosowana w produkcji wyświetlaczy LCD (Liquid Crystal Display), która umożliwia uzyskanie bardzo…

Matryca IPS (In-Plane Switching) to technologia stosowana w produkcji wyświetlaczy LCD (Liquid Crystal Display), która umożliwia uzyskanie bardzo dobrych parametrów wyświetlania obrazu. Technologia ta wyróżnia się przede wszystkim szerokimi kątami widzenia, wysoką jakością kolorów oraz dobrym odwzorowaniem kontrastu.

Matryce IPS zostały wprowadzone na rynek w 1996 roku przez firmę Hitachi. W porównaniu do starszych technologii, takich jak TN (Twisted Nematic), matryce IPS oferują znacznie lepsze parametry wyświetlania obrazu. Charakteryzują się one dużą stabilnością kolorów, nawet przy dużych kątach widzenia, co jest szczególnie ważne przy korzystaniu z większych monitorów czy telewizorów.

Jednym z największych atutów matryc IPS jest ich zdolność do wyświetlania kolorów z bardzo szerokiej gamy. Oznacza to, że obrazy wyświetlane na monitorze z matrycą IPS wyglądają bardzo naturalnie, a kolory są odwzorowane z dużą dokładnością. Dodatkowo matryce IPS pozwalają na osiągnięcie dużo większej gamy barw w porównaniu do matryc TN.

Innym ważnym atutem matryc IPS jest ich zdolność do wyświetlania obrazów z wysokim kontrastem. W porównaniu do matryc TN, matryce IPS są w stanie uzyskać o wiele lepsze odwzorowanie ciemnych i jasnych partii obrazu, co przekłada się na lepszą jakość wyświetlanego obrazu.

Kolejną zaletą matryc IPS jest ich wysoka dokładność odwzorowania kolorów. Dzięki temu są one szczególnie popularne wśród profesjonalistów, którzy potrzebują dokładnego odwzorowania kolorów w swojej pracy, np. w projektowaniu graficznym czy obróbce zdjęć.

Matryce IPS oferują również bardzo szerokie kąty widzenia, co oznacza, że obraz jest wyraźny i czytelny, niezależnie od punktu, w którym znajduje się użytkownik. W przypadku matryc TN, obraz zaczyna się zniekształcać już przy niewielkim odchyleniu od osi patrzenia, co powoduje problemy z czytelnością obrazu dla osób znajdujących się poza centralnym punktem ekranu.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty