Sound Shower – co to jest DŹWIĘKOWY prysznic?

sound shower jako element Digital signage Digital signage – system prezentacji treści przy użyciu cyfrowych wyświetlaczy o którym…

sound shower jako element Digital signage

Digital signage – system prezentacji treści przy użyciu cyfrowych wyświetlaczy o którym już pisaliśmy warto poszerzyć o dźwięk kierunkowy. Głośniki, które emitują sygnał audio słyszalny tylko w określonym miejscu, robią to dzięki emisji zogniskowanego
i kierunkowego strumienia dźwięków. Znaczy to, że sygnał audio słyszą tylko te osoby, które znajdują się w ściśle wybranym miejscu. Osoby stojące w pobliżu, lecz poza strefą objętą działaniem głośnika kierunkowego, nie odbierają żadnych dźwięków.

podstawowe elementy

Jest to możliwe dzięki połączeniu dwóch elementów. Po pierwsze zastosowanie Plane Wave Technology (technologii płaskich fal dźwiękowych ) a po drugie zastosowanie elektromechanicznej warstwy EMFi (ElectroMechanical Film).

Przykładowy zestaw sound shower tworzy swego rodzaju audio hot spot. Emituje on równolegle zróżnicowane sygnały audio przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Pozostający nawet blisko siebie słuchacze odbierają zróżnicowane dźwięki. Jednak nie nakładają się one na siebie ani wzajemnie się nie zakłócają.

bdr

skład

W skład wzorcowego zestawu sound shower wchodzą głośniki i wzmacniacz uzupełnione o pakiet instalacyjny.

Opcjonalnie możliwe jest zainstalowanie zestawu w którym wzmacniacz oddzielony jest od głośnika, co pozwala sterować systemem z dowolnego miejsca.

Przede wszystkim w technologii sound shower chodzi o to, aby wzbogacając technologię digital signage o głośniki kierunkowe użyć jak najszerszych możliwości jakie daje zastosowanie nowoczesnej technologii multimedialnej.

Innymi słowy zwiększa się szanse na dotarcie do ściśle określonej grupy odbiorców
z naszym przekazem audiowizualnym. Co za tym idzie przyciągnąć uwagę klientów.

charakterystyka

Głośniki sound shower najczęściej występują w rozmiarach 60 x 20 cm lub 30 x 20 cm (długość x wysokość). Jednak istnieje możliwość uzyskania dowolnych formatów. Najczęściej są one produkowane pod konkretne zamówienia a standardowe kolory (czarny, biały, szary) pozwalają dostosować je do większości wnętrz.

Oprócz ścisłej współpracy z cyfrowymi ekranami systemów digital signage zestawy sound shower dostosowane są do tego aby dźwięk bez straty jakości był słyszalny wyraźnie nawet na odległość do 20 metrów. Przyjmuje się, że w warunkach ulicznych trafia tylko do wybranej grupy zainteresowanych przekazem przechodniów.

Mogą też one funkcjonować samoistnie, z pominięciem nośników wizualnych.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty
Blackwire 5210
Read More

Blackwire 5210

Blackwire 5210 – Perfekcyjne Słuchawki Biurowe dla Nowoczesnych Profesjonalistów W świecie rozwijającej się technologii biurowej, słuchawki są kluczowym…
Read More

Aten VM5404HA – Matryca video

VM5404HA to zaawansowany matrycowy przełącznik HDMI firmy ATEN, zaprojektowany dla profesjonalnych systemów AV w środowiskach komercyjnych i przemysłowych.…