Kabel HDMI nie działa ?

Jeśli kabel HDMI nie przerzuca obrazu, może być kilka powodów. Oto kilka najczęstszych przyczyn tego problemu: Niepoprawne połączenie:…
Gdynia Ekran Kauber

Jeśli kabel HDMI nie przerzuca obrazu, może być kilka powodów. Oto kilka najczęstszych przyczyn tego problemu:

  1. Niepoprawne połączenie: Upewnij się, że kabel HDMI jest prawidłowo podłączony do obu urządzeń, takich jak telewizor lub projektor oraz źródło sygnału, takie jak komputer lub odtwarzacz DVD. Upewnij się również, że końcówki kabla są czyste i nieuszkodzone.
  2. Uszkodzony kabel HDMI: Jeśli połączenie jest poprawne, ale obraz nadal nie jest przerzucany, kabel HDMI może być uszkodzony. Możesz spróbować podłączyć inny kabel HDMI, aby sprawdzić, czy to rozwiązuje problem.
  3. Niekompatybilne urządzenie: Upewnij się, że oba urządzenia (np. telewizor i komputer) obsługują połączenie HDMI. Jeśli jedno z urządzeń nie obsługuje tego typu połączenia, obraz nie będzie przerzucany.
  4. Nieaktywny wejście HDMI: Sprawdź, czy na telewizorze lub projektorze zostało wybrane poprawne wejście HDMI. Niektóre urządzenia mogą mieć kilka wejść HDMI, więc upewnij się, że wybrane wejście jest tego samego, do którego podłączony jest kabel.
  5. Wymagane uaktualnienie firmware: Czasami problem może być spowodowany zastarzałym firmwarem urządzenia. Upewnij się, że firmware jest zaktualizowany do najnowszej wersji, w celu zapewnienia kompatybilności z kablem HDMI.

 

Jeśli masz problem z systemem Audio/Video zapraszamy do kontaktu z działem serwisu.

 

Total
0
Shares
Podobne Posty
NEC projektor
Read More

Projektor sam się wyłącza?

Jeśli projektor samoczynnie się wyłącza, przed oddaniem urządzenia do serwisu sprawdź te kilka punktów: Przegrzanie: Projektor posiada wewnętrzny…