Strefa Lounge jako wsparcie dla kreatywnej pracy

We współczesnych miejscach pracy przestrzenie biurowe ewoluowały. Stały się miejscem spotkań, zacieśniania współpracy i dzielenia się pomysłami.
przykładowa przestrzeń longue

„z czym to się je?”

Położone nieco z dala od firmowego centrum, pełnego zgiełku i hałasu miejsce. Miejsce do którego można uciec choćby na chwilę w poszukiwaniu wytchnienia. Usiąść wygodnie, uspokoić się, nabrać dystansu i pomyśleć. W przestrzeni open space – niemożliwe. Jednak w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wypełnionym wygodnymi meblami, ciepłym i miękkim światłem, delikatną i nieabsorbującą muzyką – czemu nie? Bo właśnie takim sprzyjającym odpoczynkowi i choćby chwilowej regeneracji miejscem, strefa lounge ma być.


Dlatego tak ważne jest, aby strefa loungue różniła się znacząco od klasycznego miejsca pracy.

Chodzi o to, aby przemyśleć i zaprojektować taką przestrzeń, w której dobierzemy elementy aranżacji pod kątem sprzyjania integracji i zacieśniania relacji między pracownikami. A to wszystko w niewymuszonej i swobodnej atmosferze. Ma to wpłynąć na wymianę myśli i przełożyć się na rozmowy między pracownikami, które zaowocują nowymi pomysłami.

To właśnie w zapewnieniu komfortowych warunków i swobodnej atmosfery w miejscu pracy upatruje się sposobu na zwiększenie skupienia i kreatywności. Nie chodzi tylko
o pastelowe kolory i miękką pufę. Oczywiście aranżacja wynikająca z harmonijnego doboru kolorystyki, wyposażenia i materiałów nie jest pozbawiona znaczenia.

Jednak dzięki temu, że pracownicy niejako uwolnią się od „kieratu” idee i rozwiązania powinny pojawić się w naturalny sposób. Innymi słowy, strefa lounge może stać się tak samo miejscem do relaksu, jak i obszarem do pracy zespołowej lub indywidualnej.

Chillout room Warszawa

strefa lounge: komu-ni-kacja

W odróżnieniu od biur zaaranżowanych w otwartej przestrzeni stworzenie strefy lounge jest konieczne, aby zespół mógł czerpać z tego, co daje open space. Jednocześnie przystosowując obszar relaksu i twórczości do własnych potrzeb.
Na przykład poprzez usprawnienie komunikacji różnych działów firmy, pracowników
i kooperantów pomiędzy sobą. Ponadto otwartość rozmówców rośnie wprost proporcjonalnie do nieformalności miejsca, w którym przebiega spotkanie.
Zupełnie inaczej rozmawia się w kameralnym, komfortowym otoczeniu, z dala od zgiełku
i w cieszącym oko wnętrzu.
Warto wspomnieć w tym miejscu o nowoczesnych technologiach mobilnych. Uwalniają rozmowy, negocjacje i konferencje od konieczności bycia o określonym czasie
i w określonym miejscu. Dzięki temu obszar przeznaczony do wypoczynku może także stać się miejscem podejmowana wiążących decyzji. No i gdzie zadzierzgiwane będą więzy współpracy.

re-generacja

Rynek real estate żywo reaguje na docierające doń bodźce. Wiele z nowych budynków powstających pod biura jest planowanych nie tylko pod kątem zastosowania w nich najnowocześniejszych technologii teleinformatycznych czy audiowizualnych.
Zwraca się również uwagę na to, że zarówno wysokobudżetowe projekty, jak i kreatywne koncepcje wymagają od pracodawców wydzielenia dla pracowników przestrzeni służącej odprężeniu.

Jest to szczególnie ważne tam, gdzie typowy ośmiogodzinny dzień pracy nie obowiązuje.

Wówczas powstanie strefy lounge jest nie tyle miłym dodatkiem ile niezbędnym warunkiem zwiększenia komfortu pracy i efektywności. To miejsce, które ma służyć wzmacnianiu relacji oraz ułatwianiu komunikacji w zespole. Podsumowując, może być przestrzenią prywatną, w której uda się „przyciąć komara”, ale też sprzyjającą grupowej integracji.

Total
0
Shares
Podobne Posty
zblizenie sciany led
Read More

ścianY LED – INTERAKTYWNe wideo dla mas

Technologia ścian LED staje się coraz bardziej popularna ze względu na możliwość dostarczania płynnych obrazów, skalowalność do dowolnego rozmiaru i kształtu. Wraz z wysoką jasnością i rozdzielczością daje to niesamowite możliwości prezentacji.