ścianY LED – INTERAKTYWNe wideo dla mas

Technologia ścian LED staje się coraz bardziej popularna ze względu na możliwość dostarczania płynnych obrazów, skalowalność do dowolnego rozmiaru i kształtu. Wraz z wysoką jasnością i rozdzielczością daje to niesamowite możliwości prezentacji.
zblizenie sciany led

Ściany LED stanowią alternatywę dla ścian z monitorów LCD, ponieważ generują lepszą jakość obrazu, dysponują wyższą kontrastowością. Poza wszystkim posiadają o wiele dłuższą żywotność. W odróżnieniu od ścian wideo złożonych z monitorów nie posiadają widocznej ramki oraz nie zużywają tyle co monitory energii. Ponadto oferują dużo dłuższą żywotność, większą jasność dzięki czemu są bardziej czytelne w doświetlonych lokalizacjach.

Ekrany LED i ściany LED

Kolejną różnicą, zapewne dla niektórych istotną, jest fakt, że w przypadku ścian zbudowanych z monitorów jesteśmy ograniczeni co do kształtów i formatów wymuszanych przez te ostatnie. Monitory, nawet te bezramkowe, nawet w ilości
do kilkudziesięciu sztuk na tle ściany LED wypadną po prosu… blado.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż panele LED, dysponujące dużym zagęszczeniem diod zostały opracowane do zastosowań InDoor. Dlatego liczy się w nich przede wszystkim czytelny i wyraźny obraz widziany z bliska. Na przykład przy projekcji wszelkiej maści kontentu reklamowego czy informacyjnego. Gdyby był przedstawicielem fauny, powiedzielibyśmy iż jego naturalnym ekosystemem są lotniska, hale sportowe, stadiony, galerie handlowe, hotele, muzea, salony sprzedaży, kina, biura czy centra informacyjne.

ZALETY ŚCIANY LED

Komórkowa budowa wykorzystująca łączenie małych modułów pozwala na zaprojektowanie dowolnego kształtu i wielkości wyświetlacza. Końcowy kształt uzyskuje się kompilując tzw. cabinety (o wymiarach od 40 x 60 cm do np. 50 x 100 cm) przytwierdzając je do ściany, sufitu lub stelaża.

Obraz ściany LED

W aktualnie wykorzystywanych do ścian LED panelach wielkość piksela waha się dzisiaj od 2,6 mm do 1,8 mm a nawet 1,6 mm. Dobierając w odpowiedni sposób (wszystko zależy od tego, z jakiej odległości będziemy patrzeć na ścianę) gęstość diod – im bliżej patrzący ma być ściany, tym bardziej „upakowane” powinny być diody. W tym przypadku jak zwykle polecamy skonsultować się z profesjonalnymi integratorami, którzy pomogą dokonać odpowiedniego wyboru. Jeżeli problem Pixel Pitch mamy już rozwiązany należy pomyśleć o doborze jasności.
Poziom 1000 cd/m2 wydaje się być wystarczający do tego, by osiągnąć obraz czytelny. Ponadto sycący oczy doskonałymi kolorami i doskonałą głębią czerni nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach.

ściany LED 02

Bezpieczeństwo

Większość dostępnych na rynku produktów posiada certyfikaty CE, ISO 9001, ISO 14001. Dzięki temu nie musimy martwić się o jakość i bezpieczeństwo ich stosowania.

Żywotność

Jednak duży wpływ na pracę wyświetlaczy ma poziom zużywanej energii. Powinniśmy zwrócić uwagę na te propozycje, które dzięki swoim rozwiązaniom nie wymagają żadnego chłodzenia czy dodatkowej wentylacji. Innymi słowy dobrej jakości rzecz potrafi pracować cicho (nawet na poziomie 0 db) i energooszczędnie.
W sposób oczywisty przełoży się to na długość pracy. W trybie 24/7 żywotność takiego produktu potrafi wynieść setki tysięcy godzin co przekłada się na całe lata ciągłej pracy.

Zastosowanie

Oczywistym zastosowaniem dla instalacji ściany LED, tak samo jak w przypadku ekranów LED czy też LFD LCD jest wprzęgniecie ich w jakikolwiek system digital signage.

Innowacyjność ekranów diodowych działa na korzyść kolejnych rynków, na których znajdują one zastosowanie. Przede wszystkim znajdą zastosowanie w branży retail,
czyli handlu detalicznym. To tam toczy się najzacieklejsza walka o klienta.
Tu właśnie liczy się zwrócenie na siebie uwagi i przyciągnięcie potencjalnego nabywcy. Ponadto efektywna kosztowo w porównaniu do innych form wielkoformatowego przyciągania uwagi forma, ma także wpływ na wzrost prestiżu firmy.

Potrzebujesz pomocy przy wyposażaniu biura w nowoczesny sprzęt audio\video? Zapraszamy do kontaktu.

Total
0
Shares
Podobne Posty