Montaż Kamery Nad Czy Pod Monitorem

Montaż kamery do wideokonferencji – nad czy pod monitorem, zależy od wielu czynników, w tym od preferencji osobistych,…
yealink uvc84

Montaż kamery do wideokonferencji – nad czy pod monitorem, zależy od wielu czynników, w tym od preferencji osobistych, konkretnych ustawień biura oraz typu kamery i monitora. Poniżej przedstawiam różnice między obydwoma opcjami, co pomoże Ci podjąć decyzję.

Montaż Kamery Nad Monitorem

Zalety:

poly x30
poly x30

Wysoka Perspektywa: Montaż kamery nad monitorem może zapewnić lepszą perspektywę całej sali lub grupy ludzi, co jest przydatne w przypadku większych wideokonferencji.

Unikanie Przeszkód: Kamera umieszczona nad monitorem nie będzie miała przeszkód w postaci klawiatury, myszy czy innych elementów biurka, które mogłyby zakłócać widok.

Naturalne Patrzenie w Ekran: Gdy osoba patrzy na obraz na monitorze, wydaje się, że patrzy na osobę wideo, co tworzy wrażenie bardziej naturalnej komunikacji.

Wady:

Wymaga Dodatkowego Montażu: Konieczność zainstalowania uchwytu lub półki nad monitorem może wymagać pewnych umiejętności technicznych lub specjalistycznego sprzętu.

Mniej Intymna Perspektywa: Widok z góry może być mniej intymny w porównaniu z widokiem na oczy rozmówcy.

Montaż Kamery Pod Monitorem

Zalety:

Logitech Rally Bar
Logitech Rally Bar

Prostszy Montaż: Wiele kamer do wideokonferencji ma podstawy lub uchwyty przeznaczone do montażu pod monitorem, co sprawia, że montaż jest łatwiejszy i szybszy.

Blisko Poziomej Linii Wzroku: Kamery umieszczone poniżej monitora mogą lepiej oddać linie wzroku uczestnika, co może wpłynąć na komfort i naturalność rozmowy.

Większa Intymność: Dla wielu osób kontakt wzrokowy z ekranem na poziomie oczu jest bardziej naturalny.

Wady:

Potencjalne Przeszkody: Kamery umieszczone pod monitorem mogą mieć większe szanse na napotkanie przeszkód, takich jak klawiatura, mysz czy dokumenty na biurku.

Mniejsza Perspektywa Sali: Kamery umieszczone poniżej monitora mogą być mniej skuteczne w uchwyceniu szerokiego obrazu sali konferencyjnej lub większej grupy osób.

Podsumowując, wybór pomiędzy montażem kamery nad lub pod monitorem zależy od preferencji, rodzaju spotkań i ustawień biura. Ważne jest, aby wybrać takie rozwiązanie, które będzie najbardziej komfortowe i efektywne dla wszystkich uczestników wideokonferencji.

Pomożemy w doborze odpowiedniego systemu Audio/Video – IntegratorAV

Kontakt: biuro(@)integratorav.pl | 533-324-587

Total
0
Shares
Podobne Posty