Rozwiązania teletechniczne w firmach

Obecnie to właśnie rozwiązania teletechniczne są największym gwarantem bezproblemowej komunikacji i wysokiego poziomu zabezpieczeń w firmach. Są to…

Obecnie to właśnie rozwiązania teletechniczne są największym gwarantem bezproblemowej komunikacji i wysokiego poziomu zabezpieczeń w firmach. Są to nie tylko sprzęty pozwalające na przeprowadzanie bezprzewodowych konferencji, ale również wszelkie systemy mające na celu zapewnić ochronę informacji i samego personelu. Teletechnika pozwala na szybki i bezproblemowy przepływ danych – sam się przekonaj, jak takie rozwiązania są wykorzystywane w firmach!

Systemy sterowania budynkiem

W Integratorze zajmujemy się głównie instalacjami AV. Nowoczesne rozwiązania łatwo synchronizować z systemami IoT budynku, dzięki czemu możliwe staje się sterowanie nimi z poziomu pojedynczych urządzeń, takich jak tablety, smartfony, czy prededykowane do tego celu klawiatury i ekrany ścienne. 

Istotnym elementem zintegrowanych systemów teletechnicznych są wszelkiego rodzaju czujników komunikujących się z urządzeniami sterującymi. Stanowią one trzon zabezpieczeń wielu nowoczesnych firm. Mogą być połączone z urządzeniami informującymi o awariach, pożarach, a także wykrywającymi ruch, co może przydać się w przypadku włamania. Do urządzeń teletechnicznych podłączyć można również kamery CCTV przesyłające obraz bezpośrednio do chmury, systemy kontroli dostępu czy rejestracji czasu pracy.

Systemy telekonferencyjne

Ich poprawne przeprowadzanie może być wbrew pozorom trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Powszechnie stosowane komunikatory internetowe nie zapewnią dostatecznej jakości i bezpieczeństwa połączenia między partnerami biznesowymi. Tutaj świetnie sprawdzą się dedykowane rozwiązania teletechniczne, takie jak specjalne terminale. Odpowiednio przygotowana sala konferencyjna powinna być wyposażona w takie urządzenia, jak mikrofony biurowe i głośniki naścienne, które stworzą wrażenie realnej rozmowy w cztery oczy.

Do współpracy ze zintegrowanymi urządzeniami często zaprzęga się systemy telefonii internetowej (VoIP). Dają one możliwość znacznej oszczędności – rozmowy wewnątrz sieci są darmowe, a hermetyczność systemu uniemożliwi jakikolwiek wyciek informacji.

Teletechnika to inwestycja

Rozwiązania teletechniczne i IoT to przyszłość praktycznie każdej firmy. Szczególnie większe biura lub biznesy z kilkoma oddziałami docenią ich skuteczność. Zintegrowane systemy AV i IP to gwarancja bezpiecznego i szybkiego przepływu danych między pracownikami.

Total
0
Shares
Podobne Posty